Xiaomi Mi Portable Bluetooth Speaker (16W) Blue -AMI-BTSPL-16W-BL
RM 139.00 RM 179.00 -22%
• 16W High-quality sound
• True Wireless Stereo, Immerse yourself in music
• Bluetooth5.0 can make stable connection and smooth music flow
• IPX7 Waterproof - Enjoy great tunes in the rain
• Long Play Time - charge once, listen for 13 hours
• Built-in Microphone, one-button hands-free calls
• Easy To Carry- add a soundtrack to your life
Specification:
• Connectivity: Bluetooth/3.5mm AUX IN
• Rated output power: 2×8W (@1KHz THD=1%)
• Battery charging time: 4 hours
• Frequency range: 80Hz to 20KHz