Lenovo IdeaPad Slim 3 16IRH10R 83K5000WMJ Laptop (Intel® Core™ 5 210H | 16” WUXGA | 16GB RAM | 512GB SSD | Integrated Intel® Graphics | Windows 11 Home | Microsoft office Home & Student 2024 + Microsoft 365 Basic)
RM 3,999.00
• Processor: Intel® Core™ 5 210H Processor
• Memory: 16GB Soldered DDR5-4800 Ram (8GB onboard + 8GB SO-DIMM)
• Storage: 512GB SSD M.2 2242 PCIe® 4.0x4 NVMe®
• Color: Cosmic Blue
• Graphics: Integrated Intel® Graphics
• Ports:
2x USB-A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1)
1x USB-C® (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1), with USB PD 3.0 and DisplayPort™ 1.2
1x HDMI® 1.4
1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm)
1x SD card reader
1x Power connector
• Display:16" WUXGA (1920x1200) IPS 300nits Anti-glare, 45% NTSC, 60Hz