RM 16,459.00 RM 19,999.00 -18%
• Processor: Intel® Core™ Ultra 9 processor 275HX
• Memory:96GB Dual-channel DDR5 RAM (48GB x 2)
• Storage: 4TB PCIe NVMe SSD, (2TB PCIe Gen5 SSD + 2TB PCIe Gen4 SSD)
• Color: Black
• Ports:
2 x USB Type-C™ ports, supporting:
• Thunderbolt™ 5
• USB 3.2 Gen 2x2 (up to 20 Gbps)
• DisplayPort over USB-C
• USB charging 5 V; 3 A
• DC-in port 20 V; 100 W
3 x USB Standard-A ports, supporting:
• 1 x port for USB 3.2 Gen 1
• 1 x port for USB 3.2 Gen 2
• 1 x port for USB 3.2 Gen 2 featuring power off USB charging
1 x HDMI® 2.1 port with HDCP support
1 x SD™ Card reader
1 x 3.5 mm headphone/speaker jack, supporting headsets with built-in microphone
1 x Ethernet (RJ-45) port
• Display:18.0" display with IPS (In-Plane Switching) technology, WQXGA 2560 x1600, high-brightness (SDR mode 600 nits / HDR mode 1000 nits), high color gamut (DCI-P3 100%), Acer ComfyView™ LED-backlit TFT LCD, integrated Mini LED technology. Supporting frame rate 250Hz, GTG 3ms by Overdrive, Nvidia Advanced Optimus capable and HDR 1000
16:10 aspect ratio, Wide viewing angle up to 170 degrees
• Connectivity:
Killer™ Wi-Fi 7 Wireless LAN
• 802.11 a/b/g/n/ac/ax/be
• Band: 2.4 GHz, 5 GHz, and 6 GHz
• 2x2 MU-MIMO technology
Killer™ Ethernet E5000B
• 5G Ethernet
• Killer Control Center
• Lag and Latency Reduction™ Technology
• Advanced Stream Detect™2.0
• Killer DoubleShot™ Pro enabled
• GameFast™ Technology
Supports Bluetooth® 5.4 or above
Supports Bluetooth LE Audio (LC3)
• Keyboard:Per Key RGB Keyboard
• Operating System: Windows 11 Home
• Warranty: 2 Years OnSite Warranty with Accidental Damage & Theft + 1 Year International Travelers
• Include: Predator Rolltop 18" Utility Backpack